04.02.2021 Neljapäev

Ärisaladus peab olema üheselt mõistetav

Ärisaladuse hoidmine on tööandja jaoks oluline küsimus, millele tasub mõelda ennetavalt. On ju ärisaladus väärtuslik just seetõttu, et selle sisu pole kõigile teada. Saladuse hoidmise tagamiseks võivad tööandja ja töötaja kokku leppida leppetrahvi kohaldamises, kuid esmalt tuleb tööandjal selgelt määratleda ärisaladuse sisu ning sellest töötajat teavitada.

Liis Venelaine, advokaat, Advokaadibüroo Walless
Liis Venelaine, advokaat, Advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Teabe sisust tuleb teavitada kirjalikult

Kui tööandja soovib, et töötaja hoiaks ärisaladust, siis tuleb teda kirjalikult teavitada saladuses hoitava teabe sisust. Ärisaladuse hoidmise kohustus ei eelda töötaja ja tööandja kahepoolset kokkulepet. Tegemist on tööandja ühepoolselt määratava kohustusega, mille tekkimiseks tuleb ärisaladuse sisust töötajat selgelt ja üheselt mõistetavalt ning kirjalikult teavitada.

Kuna ärisaladuse hoidmise kohustus ei ole kahepoolne kokkulepe, siis ei pea seda määratlema tingimata töölepingus. Saladuses hoitav teave võib olla...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes