04.06.2013 Teisipäev

MTA: Kohustusliku kogumispensioni makse määra ajutisest tõstmisest

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kohustusliku kogumispensioni makse määra ajutine tõstmine 3%-le2013. aasta 15. maist kuni 15. septembrini on kohustatud isikul kogumispensionide seaduse (KoPS) § 672 sätestatud tingimustel õigus esitada kontohaldurile või registripidajale kohustusliku kogumispensioni makse määra ajutise tõstmise avaldus (makse tasumiseks määras 3%). Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et residendist füüsiline isik võib kogumispensioni maksed oma maksustamisperioodi tulust maha arvata.

2013. aasta 15. maist kuni 15. septembrini on kohustatud isikul kogumispensionide seaduse (KoPS) § 672 sätestatud tingimustel õigus esitada kontohaldurile või registripidajale kohustusliku kogumispensioni makse määra ajutise tõstmise avaldus (makse tasumiseks määras 3%).

Nimetatud avalduse esitanud isik maksab järgneval neljal aastal, see tähendab aastatel 2014 – 2017 kohustusliku kogumispensioni makset määras 3%.

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et residendist füüsiline isik võib tulumaksuseaduse § 281 lõike 1 alusel 3%-lises määras kinnipeetud ning tasutud kohustusliku kogumispensioni maksed oma maksustamisperioodi tulust maha arvata.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes