17.12.2013 Teisipäev

Uuest aastast muutuvad tubakatoodete maksumärk ja aktsiisimäär

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Uuest aastast muutub tubakatoodete maksumärk ja aktsiisimäär
Uuest aastast muutub tubakatoodete maksumärk ja aktsiisimäär PM

Alates 1. jaanuarist 2014 hakkab kehtima uue kujundusega tubakatoodete maksumärk ja uus aktsiisimäär sigarettidele, teatab Maksu- ja Tolliamet.

Uue kujundusega tubakatoodete maksumärk on kehtestatud rahandusministri 30. oktoobri 2013 määrusega nr 37, millega muudeti rahandusministri 12. aprilli 2006. a määrust nr 25 «Alkoholi ja tubakatoodete maksumärkide kujundus, tubakatoodete maksumärkide liigid, maksumärkide väljastamise, nendest loobumise ning tubakatoodete maksumärkide lähetamise kord, maksumärkide saatelehe vorm ja selle täitmise kord». Tubakatoote maksumärgi uus kujundus on toodud määruse lisas 1.

Alates 01. jaanuarist 2014 peavad kõik tarbimisse lubatavad tubakatooted olema maksumärgistatud uue kujundusega maksumärgiga ning sellest kuupäevast alates vana kujundusega maksumärgiga maksumärgistatud tubakatooteid enam tarbimisse lubada ei tohi.

ATKEASe § 28 lg 4¹ sätestab, et maksumärkide uue kujunduse kehtestamise korral üheaegselt uue aktsiisimääraga ei ole lubatud varem kehtinud maksumärkidega maksumärgistatud aktsiisikaupa, mis on tarbimisse lubatud enne uue aktsiisimäära jõustumist, müüa ega ladustada väljaspool aktsiisiladu pärast kolme kalendrikuu möödumist uue kujundusega maksumärkide jõustumise päevast arvates.

Seega, kuna sigarettidele kehtestatakse 01. jaanuarist 2014 ka uus aktsiisimäär, võib enne 01. jaanuarit kehtinud maksumärkidega maksumärgistatud sigarette, mis on tarbimisse lubatud enne 01. jaanuarit müüa ja ladustada väljaspool aktsiisiladu kuni 31. märtsini 2014. Alates 01. aprillist on nende sigarettide müümine ja ka ladustamine väljaspool aktsiisiladu keelatud.

Enne 01. jaanuarit tarbimisse lubatud sigarettidest erinevatele tubakatoodetele müügipiirang ja keeld ladustada väljaspool aktsiisiladu pärast 31. märtsi 2014 ei kohaldu, sest nende toodete aktsiisimäär 1. jaanuarist ei muutu.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes