26.07.2021 Esmaspäev

Vaba päev 1. septembril Esile tõstetud

Meie ettevõttes tehakse sel nädalal augustikuu graafikut. Tahtsin tööandjale juba varakult teada anda, et soovin 1. septembrit vabaks, sest eelmine aasta oli sellega arusaamatusi. Mulle öeldi, et selleks on liiga vara veel. Mida ma peaksin tegema, et olla kindel, et saan 1. septembri vabaks?

Kui töötaja on teinud korrektse ja õigeaegse avalduse, siis ei ole tööandjal üldjuhul õigust keelduda.
Kui töötaja on teinud korrektse ja õigeaegse avalduse, siis ei ole tööandjal üldjuhul õigust keelduda. Foto: pixabay

Vastab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep:

Töölepingu seaduses pole sätestatud töötaja õigust ja tööandja kohustust anda nö soovipäevi vabaks. Siiski on see paljudes ettevõtetes kombeks ning tegemist on hea tavaga.

Kui teie ettevõttes pole tavaks soovipäevadega arvestada ja see pole ka ettevõttes täpsemalt reguleeritud, siis on töötajal õigus kasutada lapsepuhkust eeldusel, et kõik päevad pole kasutatud ja tal on vähemalt üks alla 14-aastane laps.

Lapsepuhkuse kasutamisest peab ette teatama vähemalt 14 kalendripäeva kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis, nt e-kirja teel. Kui töötaja on teinud korrektse ja õigeaegse avalduse, siis ei ole tööandjal üldjuhul õigust keelduda. Avalduse võib teha ka varem, näiteks kuu aega ette.

Täpsemalt saate lapsepuhkusest lugeda siit.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255