05.06.2023 Esmaspäev

Lapse lõpuaktus ja vaba päev Esile tõstetud

Laps lõpetab sel aastal lasteaeda. Lõpuaktus toimub juunis. Meie perest saab lapsega kaasa minna lapse isa. Kas lapse isa saab tööajast lapsega kaasa minna lasteaia lõpuaktusele?

Kui töökorralduse tõttu ei ole võimalik töökohal tervet päeva puududa, siis võib kokku leppida ka selles, et töötaja on tööst eemal paar tundi ehk ainult lõpuaktusel osalemise aja.
Kui töökorralduse tõttu ei ole võimalik töökohal tervet päeva puududa, siis võib kokku leppida ka selles, et töötaja on tööst eemal paar tundi ehk ainult lõpuaktusel osalemise aja. Foto: pixabay

Vastab Vladimir Logatšev, tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist:

Töölepingu seadus ei kohusta tööandjat andma töötajale vaba päeva lapse lasteaia lõpuaktuse puhul. See tähendab, et kui töötaja tööpäev langeb lõpuaktuse päevale, siis peab töötaja olema töökohal.

Samas võivad töötaja ja tööandja omavahel kokku leppida, et töötaja saab sel päeval vaba päeva. Kui töökorralduse tõttu ei ole võimalik töökohal tervet päeva puududa, siis võib kokku leppida ka selles, et töötaja on tööst eemal paar tundi ehk ainult lõpuaktusel osalemise aja.

Lapsevanemal on õigus lapsepuhkusele kümme tööpäeva ühe lapse kohta kuni lapse 14-aastaseks saamiseni. Lapsepuhkust saab taotleda Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduskeskkonnas. Siinkohal on oluline järgida etteteatamistähtaegu. Kui töötaja soovib kasutada ühe kalendripäeva lapsepuhkust, siis tuleb sellest ette teavitada 14 kalendripäeva.

Lisaks on lapsevanemal, kes kasvatab kuni 14-aastast last või kuni 18-aastast puudega last, õigus saada igal kalendriaastal kuni kümme tööpäeva tasustamata lapsepuhkust. Tasustamata lapsepuhkuse kasutamisest tuleb tööandjat teavitada samuti 14 kalendripäeva ette.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255