05.08.2022 Reede

Kollektiivne koondamine: mida silmas pidada? Esile tõstetud

Majanduslik olukord on viinud meid olukorda, kus peame oma ettevõttes korraga mitu inimest koondama. Mida peame tööandjana kollektiivse koondamise puhul tähele panema?

Tööandja peab esmalt teadma, mitu inimest koondatakse ja millal töölepingud lõppevad – siis selgub, kas tegemist on kollektiivse koondamisega või mitte.
Tööandja peab esmalt teadma, mitu inimest koondatakse ja millal töölepingud lõppevad – siis selgub, kas tegemist on kollektiivse koondamisega või mitte. Foto: pixabay

Vastab Anneli Lepik, tööinspektsiooni nõustamisjurist:

Töölepingute kollektiivne ülesütlemine on olukord, kus tööleping üteldakse üles 30 kalendripäeva jooksul koondamise tõttu:

1) 5 töötajaga ettevõttes, kus töötab keskmiselt kuni 19 töötajat;
2) 10 töötajaga ettevõttes, kus töötab keskmiselt 20- 99 töötajat;
3) 10 protsendiga töötajatest, kus töötab keskmiselt 100- 299 töötajat;
4) 30 töötajaga ettevõttes, kus töötab vähemalt 300 töötajat.

Kollektiivse koondamise otsuse puhul peab tööandja alati kaasama nii töötajad kui ka Eesti Töötukassa, et leida mõistlikud lahendused ja vabanevatele töötajatele võimalikult kiiresti uus töö. Tegelik koondamise vajadus selgubki alles pärast konsulteerimist töötajate usaldusisiku või töötajatega. Seega...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!