23.01.2023 Esmaspäev

Kes maksab, kui töötervishoiuarst soovitab massaaži? Esile tõstetud

Meie ettevõtte töötajad käisid tervisekontrollis. Nüüd saime kätte ka tervisekontrolli otsused ja tekkis küsimus, et kui otsusesse on kirjutatud „Vajalik massaaž õlavöötmele ja seljale 10 korda“, siis selle ettepaneku täitmine on tööandjale kohustuslik? Tööandja peab selle eest tasuma?

 Tööandja lähtub sellest, kas tehtavad kulutused on mõistlikud, arvestades konkreetse ettevõtte olukorda ja ettepaneku sisu.
Tööandja lähtub sellest, kas tehtavad kulutused on mõistlikud, arvestades konkreetse ettevõtte olukorda ja ettepaneku sisu. Foto: pixabay

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant:

Tervisekontrolli eesmärk on välja selgitada, kas töö sobib töötaja tervisliku seisundiga. Töötervishoiuarsti ülesanne on teha kindlaks töötaja tervislik seisund ning hinnata seejärel töökeskkonna ja töökorralduse sobivust töötajale. Kui tervisekontrollil selgub, et töötaja tervise säilimiseks oleks vaja teha töös, töökeskkonnas...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!