22.03.2021 Esmaspäev

Kas vaktsineerimas käinud töötajatele võib anda vaba päeva? Esile tõstetud

Soovime oma ettevõttes toetada töötajaid, kes lähevad COVID-19 vaktsiini tegema. Töötajate üks mure seoses vaktsiiniga on olnud see, et kui vaktsineerimisega kaasnevad kõrvalmõjud, peavad nad jääma koju ning kaotavad nii töötasus. Kas võime neile töötajatele pakkuda lisa vaba päeva vaktsineerimise järgselt? 

Tööandja võib anda töötajatele näiteks tervisepäevi, mis on sisuliselt tasustatud tööpäev ilma haiguslehte võtmata.
Tööandja võib anda töötajatele näiteks tervisepäevi, mis on sisuliselt tasustatud tööpäev ilma haiguslehte võtmata. Foto: pixabay

Vastab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni nõustamisjurist: 

Tööandja võib anda töötajatele näiteks tervisepäevi, mis on sisuliselt tasustatud tööpäev ilma haiguslehte võtmata. Seadusandlus tervisepäeva andmist ei reguleeri, nii on tervisepäevade andmine tööandja otsus ning vastava hüve võib ette näha näiteks töökorraldusreeglites. 

Nii saakski töötaja kasutada vaktsineerimisjärgsel päeval tasustatud tervisepäeva. Kui ettevõttes juba on tervisepäevad ette nähtud, siis võib tööandja anda ühe lisapäeva vaktsineeritud töötajatele, et nad saaksid võimalikest kõrvaltoimetest taastuda. 

Kui peaks juhtuma nii, et kõrvaltoimed kestavad pikemalt kui ühe päeva, tuleks julgustada töötajat võtma ikkagi haiguslehte ning kindlasti teavitama põhjustest oma perearsti. Tööandja võib töötajale maksta 2.–5. haiguspäeva eest lisaks ainult tulumaksuga maksustatavat haigushüvitist kuni 100% töötaja keskmisest töötasust. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference