30.10.2020 Reede

Kes on korteriühistu seotud osapool? Esile tõstetud

Keda korteriühistu peaks lugema seotud osapooleks? Kas KÜ liikmed on seotud osapooled? Milline informatsioon tuleb avalikustada KÜ majandusaasta aruandes seotud osapoolte lisas? Liikmete arv? Asutajad ja liikmed nõuete ja kohutiste saldod?

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor:

Nii nagu kõik raamatupidamiskohustuslased, peavad ka korteriühistud seotud osapoolte määratlemisel lähtuma RTJ 2 „Nõuded informatsiooni esitusviisile raamatupidamise aastaaruandes“ punktidest 51-55.  Seotud osapoole mõiste on toodud punktis 51, mille kohaselt on seotud osapool isik või ettevõte,mis on aruandva ettevõttega seotud sel määral, et nendevahelised tehingud ei pruugi toimuda turutingimustel.

Korteriühistu seotud osapoolte lisas peab avalikustama liikmete arvu ja tehingud nende liikmetega, kellel on võimalik mõjutada ühistu majandustegevust. Minu hinnangul on korteriühistu seotud osapooled juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmed, nende lähedased pereliikmed ning nende mõju all olevad ettevõtted. Näiteks on korteriühistule seotud osapool juhatuse liikmele või tema abikaasale kuuluv ettevõte jne. Avalikustada tuleb seotud osapoolte nõuded, kohustised, ost, müük (sh teenuste eest esitatud arved) ning juhtkonna tasu.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes