12.01.2021 Teisipäev

Rasedusaegne töötamine ja emapalk Esile tõstetud

Kaks kuud lapseootel töötaja töötab kahes ettevõttes. Kuna tegemist on probleemse rasedusega, on arst määranud ta kergemale tööle. See puudutab töötaja teist töökohta, meie ettevõttes võib ta sama tööga jätkata. Kuid töötaja soovib meie juures võtta kogu raseduse ajaks palgata puhkust. Kas see võib mõjutada tulevikus saadavat vanemahüvitist, nn emapalka?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Vanemahüvitise arvutamise aluseks on lapse sünnile eelnenud sotsiaalmaksuga maksustatav töine tulu (perehüvitiste seadus § 37 lg 1). Oluline on saadud tulu, mis teenitakse alusperioodil. Alusperioodi leidmiseks lahutatakse esmalt alati lapse sünnikuust sellele eelnevad 9 täispikka kalendrikuud (ehk keskmise raseduse pikkuse, olenemata sellest, kas laps sündis tähtaegselt, oli enneaegne või kauem kantud) ning võetakse aluseks sellele eelnenud 12 kalendrikuu tulud (PHS § 37 lg 3). Seega raseduseaegne töötamine nn emapalka ei mõjuta, emapalk arvutatakse rasestumisele eelnenud 12 kalendrikuu tulude põhjal. 

Ka juhul, kui vanemahüvitist taotleb lapse isa, arvutatakse tema hüvitis sama perioodi põhjal. 

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!