29.01.2021 Reede

Pensioniavaldus sünnipäevalaual? Esile tõstetud

Mis kuupäeva seisuga peaks inimene esitama töölepingu lõpetamise avalduse, kui ta hakkab pensionile jääma: kas sünnipäeval, kui ta saab pensioniealiseks, või enne või pärast sünnipäeva?

Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, advokaadibüroo GAVER
Mihkel Gaver, vandeadvokaat ja partner, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Vastab Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER:

Isiku vanaduspensioniikka jõudmine ning õigus riiklikku pensionit saada ei mõjuta töölepingu ülesütlemise tavapärast regulatsiooni. Töölepingulises suhtes seoses vanuse täitumisega või seoses pensioni saamise õiguse tekkimisega midagi automaatselt ei muutu.

Kui on soov, et midagi töölepingu osas muutuks, peab selleks esitama tavalises korras avalduse (nt töölepingu lõpetamiseks, kui on selline soov). Töölepingu seaduse (TLS) § 85 lg 1 kohaselt võib töötaja tähtajatu töölepingu igal ajal korraliselt üles öelda ning TLS § 98 lg 1 järgi peab töötaja korralisest ülesütlemisest tööandjale ette teatama vähemalt 30 kalendripäeva. Seega, kui isik soovib vanaduspensioniikka...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!