01.03.2021 Esmaspäev

Lõunapausita tööpäeva pikkus Esile tõstetud

Kui tööpäev on kella 9–17 ja inimene võtab vahepeal lõunapausi näiteks 30 minutit, siis kas päeva pikkuseks tuleb 8 tundi või mitte? Kas töötajal, kes ei käi lõunal, on õigus töölt lahkuda pool tundi varem? Olgu öeldud, et töölepingus ei ole need tingimused täpsustatud.

Aldo Vassar, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG
Aldo Vassar, advokaat, advokaadibüroo LINDEBERG Foto: erakogu

Vastab Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG:

Töölepingu seaduse kohaselt on tühine kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega. Samuti sätestab seadus, et tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.

Eeltoodut arvestades võib asuda seisukohale, et käesoleval juhul on tegemist töökorraldusega, kus tööaeg on kokku 8 tundi ja see sisaldab ka 30 minuti pikkust vaheaega ehk lõunapausi, mille tööandja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!