30.12.2013 Esmaspäev

Kuidas jagada korteriühistus parkimiskohti? Esile tõstetud

Meie korteriühistus on selliseid korteriomanikke, kel on mitu autot ja mõned neist omanikest kuuluvad ka korteriühistu juhatusse. Parkimisplatsi maa ei kuulu korteriühistule. Kas üldkoosolek ja juhatus võivad kohustada mind parkima autot kindlaksmääratud kohale, mis mulle ei sobi, andes samal ajal paremad kohad korteriomanikele, kel on mitu autot? Kas ei ole rikutud minu kui korteriomaniku õigusi? Mida saab ette võtta, kui otsus ei tule koosolekul minu kasuks?

Vastab Tatjana Kalin, jurist, Emirlin Consult:

Tatjana Kalin, jurist
Tatjana Kalin, jurist Foto: Emirlin Consult

Kui maa korterelamu juures on renditud parkimisplatsi loomiseks, tuleb üldkoosolekul käsitleda sellega seotud finantsilisi, korraldus-tehnilisi küsimusi, pidades silmas korteriomanikest korteriühistu liikmete huvisid.

Olenevalt korterelamu korteriomanikele kuuluvate autode arvust, võib parkimiskorralduse reeglites ette näha ühte järgmistest võimalustest:   

  • siduda parkimiskoht konkreetse korteriga,
  • põhimõtet, mille järgi autot saab parkida mistahes vabale parkimiskohale parkimisplatsi territooriumil.

Kui korteriomanikust korteriühistu liige ei nõustu üldkoosoleku otsusega, võib ta otsuse kaevata kohtusse, väites, et tema õigusi on rikutud.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!