23.03.2022 Kolmapäev

Korteriühistule võetud laenust Esile tõstetud

Kas on õige, kui korteriomanik maksab ühistule kogu laenu ning juhatus otsustab selle summa eest remondikulusid tasuda? Laenu on pangast saadud ühes summas, teiseks on juhatuse öeldud summa ning kolmandaks on pangalepingu järgi summa, mida ei ole kõike veel välja makstud. Toodud on kronoloogilises järjekorras. Juhatus on otsustanud, et laenu jagamine on nende antud summa järgi ning seega ka tagasimaks läheks sellest summast. 

Pilleriin Peedosk, advokaat, advokaadibüroo Walless
Pilleriin Peedosk, advokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Vastab Pilleriin Peedosk, advokaat, advokaadibüroo Walless:

Esiteks on tarvis välja selgitada, millisel otstarbel/eesmärgil on korteriühistule laen võetud. Teiseks on oluline välja selgitada, millised volitused on antud juhatusele laenusumma kasutamiseks (sh eesmärgist erineval otstarbel). Kolmandaks tuleks teada, missugused rahalised kohustused on korteriomanikul korteriühistu suhtes. Paraku jääb see esitatud küsimusest ja asjaoludest hetkel segaseks, mistõttu ei ole küsimusele võimalik ühest vastust anda.

Küll aga...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!