06.03.2023 Esmaspäev

Koolitusel osalemise eest vaba aeg? Esile tõstetud

Õpetaja osales nädalavahetustel tööandja nõudmisel professionaalse arengu kursustel. Kas tal on õigus küsida tööandjalt nimetatud aja eest vaba aega?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, LMP Advokaadibüroo:

Vastavalt töölepingu seaduse § 28 lõike 2 punktile 5 on tööandja kohustatud tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu....

Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference