07.01.2022 Reede

Kas ma saan töölt vabastamisel töötuskindlustushüvitist? Esile tõstetud

Kui töötaja ei ole pensionieas ja tööandja vabastab töötaja § 88 lg 1 alusel, kas on õige, et töötaja hakkab saama töötuskindlustushüvitist? Kas on vajalik esitada töötukassale lisadokumente ja kas töötuskindlustuse maksmisel on muutusi, kui töötajale määratakse töövõimetus?

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP:

Töölepingu seaduse § 88 lg 1 p 1 ütleb, et tööandja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötajast tuleneval mõjuval põhjusel, mille tõttu ei saa mõlemapoolseid huve järgides eeldada töösuhte jätkamist, eelkõige kui töötaja ei ole pikka aega tulnud toime tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu, mis ei võimalda töösuhet jätkata (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Töövõime vähenemist terviseseisundi tõttu eeldatakse, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tööülesandeid täita nelja kuu jooksul.

Sättest ei järeldu, et töötajal tekib automaatselt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!