07.12.2016 Kolmapäev

Kas lapsehoolduspuhkusele jäämiseks piisab avaldusest?

Pärast seda, kui  sünnitusleht seoses rasedus- ja sünnituspuhkusega oli lõpetatud, kirjutas ettevõtte töötaja lapsehoolduspuhkuse avalduse kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni. Kas ta peab esitama tööandjale lapse sünnitunnistuse koopia või piisab puhkuseavaldusest?

Olesja Timofejeva, auditijuht
Olesja Timofejeva, auditijuht Foto: Donoway Eesti

Vastab Olesja Timofejeva, auditijuht, Donoway Eesti:

Töölepingu seaduse § 62 järgi on vanemal õigus saada lapsehoolduspuhkust kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni. Seadusest ei nähtu, et töötaja peab esitama tööandjale lapse sünnitunnistuse, kuid tööandja võib paluda esitada dokumendi, mis kinnitaks töötaja sõnu ja lapse vanust.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

qbill rup 255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes