26.05.2022 Neljapäev

Ametikoht, kus juba on töötaja Esile tõstetud

Käisin töövestlusel ning saingi tööpakkumise. Kuid on probleem, sest sel kohal on inimene olemas, kes praegu on lapsehoolduspuhkusel. Ettevõtte juht ütles mulle, et selle inimesega on tal kokkulepe, et kui juht leiab uue inimese, siis puhkusel olev töötaja loobub sellest ametikohast. Kuidas peaksin selles jutus kindel olema? Kas selle saab kuidagi vormistada, mida ütleb sellise olukorra kohta seadus?

Kaisa Lumiste, advokaat, advokaadibüroo GAVER
Kaisa Lumiste, advokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Vastab Kaisa Lumiste, advokaat, advokaadibüroo GAVER:

Sellise ettevõtte juhi ja lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja vahelise kokkuleppe olemasolus ei olegi võimalik kahjuks kuidagi veenduda.

Kuna tööandjal on kohustus lapsehoolduspuhkusel olevale töötajale tema töökoht säilitada, ei saa tööandja anda mingisugust seaduslikku kinnitust, et leping temaga lõpetatakse. Küll aga on ainus viis sellises olukorras veenduda, et lepingut jätkatakse olenemata lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja plaanidest, sõlmida tööandjaga tähtajatu tööleping....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!