TRK 1140x140 ee gif
19.02.2015 Neljapäev

Kas eraparkla omanik võib trahvida ka invakohale parkimise eest? Esile tõstetud

Kaupo Kask, advokaat
Kaupo Kask, advokaat

Kas eraparkla omanik võib trahvida ka invakohale parkimise eest, kuigi parkimise eest on kenasti tasutud?

Vastab Kaupo Kask, advokaat, Advokaadibüroo Biin ja Biin:

Korrektse vastuse andmiseks tuleb eelkõige välja selgitada kas küsimuse esitaja sai invaliidile mõeldud kohal parkimise eest trahvi parkla omanikult, mida võib käsitleda leppetrahvina või sai ta liiklusseaduse nõuete rikkumise eest trahvi kohalikult omavalitsuselt.

Erinevus on selles, et parkla omanik saab kohaldada võlaõiguslikku leppetrahvi parkimistingimuste rikkumise eest. Kui parklasse sisse sõites oli parkimistingimustes ette nähtud leppetrahv parkimistingimuste s.h ka parkimiskorralduse rikkumise eest, siis on tegemist võlaõigusliku leppetrahviga ning see tuleb sõiduki kasutajal tasuda. Kui parkimistingimustes sellist leppetrahvi ette nähtud ei olnud, siis leppetrahvi tasumise kohustust ei ole. Samuti tuleb tähelepanu pöörata sellele, et leppetrahvi tasumise kohustus on isikul kes juhtis autot kui ta parklasse sisenemisega aktsepteeris parkimistingimusi s.t sõlmis lepingu.

Kui trahvi tegijaks oli kohalik omavalitsus (Tallinna linn läbi Munitsipaalpolitsei Ameti), siis on tegemist trahviga liiklusseaduse alusel ning seda vaidlustada ei ole mõtet juhul kui on tõendatud ilma vastava loata invaliidile mõeldud kohal parkimine.

Seega korrates ülaltoodut on korrektse vastuse andmiseks vajalik saada konkreetse juhtumi kohta rohkem informatsiooni.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes