19.02.2015 Neljapäev

Kas eraparkla omanik võib trahvida ka invakohale parkimise eest? Esile tõstetud

Kas eraparkla omanik võib trahvida ka invakohale parkimise eest, kuigi parkimise eest on kenasti tasutud?

Vastab Kaupo Kask, advokaat, Advokaadibüroo Biin ja Biin:

Kaupo Kask, advokaat
Kaupo Kask, advokaat Foto: Advokaadibüroo Biin ja Biin

Korrektse vastuse andmiseks tuleb eelkõige välja selgitada kas küsimuse esitaja sai invaliidile mõeldud kohal parkimise eest trahvi parkla omanikult, mida võib käsitleda leppetrahvina või sai ta liiklusseaduse nõuete rikkumise eest trahvi kohalikult omavalitsuselt.

Erinevus on selles, et parkla omanik saab kohaldada võlaõiguslikku leppetrahvi parkimistingimuste rikkumise eest. Kui parklasse sisse sõites oli parkimistingimustes ette nähtud leppetrahv parkimistingimuste s.h ka parkimiskorralduse rikkumise eest, siis on tegemist võlaõigusliku leppetrahviga ning see tuleb sõiduki kasutajal tasuda. Kui parkimistingimustes sellist leppetrahvi ette nähtud ei olnud, siis leppetrahvi tasumise kohustust ei ole. Samuti tuleb tähelepanu pöörata sellele, et leppetrahvi tasumise kohustus on isikul kes juhtis autot kui ta parklasse sisenemisega aktsepteeris parkimistingimusi s.t sõlmis lepingu.

Kui trahvi tegijaks oli kohalik omavalitsus (Tallinna linn läbi Munitsipaalpolitsei Ameti), siis on tegemist trahviga liiklusseaduse alusel ning seda vaidlustada ei ole mõtet juhul kui on tõendatud ilma vastava loata invaliidile mõeldud kohal parkimine.

Seega korrates ülaltoodut on korrektse vastuse andmiseks vajalik saada konkreetse juhtumi kohta rohkem informatsiooni.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!