04.01.2022 Teisipäev

Üürimine ja käibemaks Esile tõstetud

Ettevõtte omandis on elamu, mille üürimine on üks ettevõtte äritegevuse liik. Kas sel juhul maksustatakse elamu üürimine käibemaksuga?

Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Foto: erakogu

Vastab Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist:

Vastavalt käibemaksuseaduse § 16 lõike 2 punktile 2 on eluruumide üürile või rendile andmine alati käibemaksuvaba, isegi kui seda teeb käibemaksukohustuslane oma äritegevuse käigus. Eluruumide üürile andmise teenust ei saa ka vabatahtlikult käibemaksuga maksustada, selle välistab § 16 lõike 3 punkt 1.

Otseselt maksuvaba käibe jaoks tehtud kuludelt sisendkäibemaksu maha arvata ei saa, see tuleneb käibemaksuseaduse § 29 lõikest 1.

Kui maksukohustuslasel on nii maksustatavat kui ka maksuvaba käivet, siis niinimetatud ettevõtluse üldkuludelt (kogu ettevõtluse, nii maksustatava kui ka maksuvaba käibega seotud kuludelt) saab ta sisendkäibemaksu maha arvata osaliselt, vastavalt maksustatava käibe ja kogu käibe suhtele – aluseks...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!