14.01.2021 Neljapäev

Töötasu nõue ja tööjõumaksud Esile tõstetud

Kas töötaja (samas ka ettevõtte omanik ning ainus töötaja) tohib loobuda nõudest ettevõtte vastu saada töötasu (see võlg on tekkinud, kuna omanik ei ole endale töötasu välja maksnud, sest rahalisi vahendeid selleks ei ole olnud piisavalt)? Kui töötaja tohib loobuda töötasu nõudest, kas siis tuleks ettevõttel seda kajastada kui muud äritulu või konkreetsete kulude vähendusena, ning kuna väljamakseid ei ole toimunud, saab ettevõte ka maksukulusid vähendada? 

Toomas Pikamäe, partner, Eversheds Sutherland
Toomas Pikamäe, partner, Eversheds Sutherland Foto: erakogu

Vastab Toomas Pikamäe, partner, Eversheds Sutherland:

Tööjõumaksude maksustamine toimub kassapõhiselt, st väljamakse põhiselt. Kui äriühing ei ole töötajale töötasu välja maksnud, siis ei pea äriühing ka töötasult tööjõumakse tasuma.

Töötaja ehk füüsilise isiku puhul maksustatakse tulu saamist. Kui töötaja loobub oma töötasunõudest äriühingu vastu, siis töötaja ei saa tulu (vastupidi tema varaline olukord halveneb) ning talle ei kaasne töötasunõudest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes