11.02.2022 Reede

Töötaja majutuskulu ja käibemaks Esile tõstetud

Kas töötaja majutuskulude arvelt saab käibemaksu maha arvata? Pean silmas tööandja ettevõtlusega seotud kulutusi töölepingu alusel töötavatetöötajate majutamiseks (TuMS § 48 lg 56), kui on täidetud alljärgnevad tingimused:

  • töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökoha asula piirist;
  • töötaja omandis ei ole töökohale lähemal asuvat eluasemena kasutatavat kinnisvara;
  • tingimused on täidetud töötaja kogu majutamise perioodil. 
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Töötajate majutamiseks tehtud kulutustelt ei saa sisendkäibemaksu maha arvata isegi siis, kui see on ettevõtlusega seotud kulutus.

Käibemaksuseaduse §30 lg 1 on sõnaselgelt sätestatud sisendkäibemaksu mahaarvamise keeld, kui kulutused on tehtud oma töötajate toitlustamiseks või majutamiseks, välja arvatud töölähetuse puhul. Töölähetuse korral saab tööandja töötaja ööbimise kulutustelt sisendkäibemaksu siiski maha arvata.

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!