10.02.2021 Kolmapäev

Töö mitmes Euroopa Majanduspiirkonna riigis Esile tõstetud

Läti töötaja sõidab Eestisse tööle kuuks ajaks ja nii kolme aasta jooksul. Tal on A1 tõend, mis kinnitab, et ta on Läti resident. Eesti ettevõte maksab talle töötasu ja deklareerib vormi TSD lisas 2, pidades kinni 20% tulumaksu, kuid ei maksa sotsiaalmaksu. Kui kaua võib sotsiaalmaksu mitte maksta, kui A1 tõendit pidevalt uuendatakse ja selle kehtivust kinnitatakse?

Dmitri Rozenblat, maksunõunik, Advokaadibüroo Ellex Raidla
Dmitri Rozenblat, maksunõunik, Advokaadibüroo Ellex Raidla Foto: erakogu

Vastab Dmitri Rozenblat, maksunõunik, Advokaadibüroo Ellex Raidla:

Tuleb välja, et töötaja töötab kahe erineva tööandja juures, põhiliselt Läti tööandja juures Lätis ja üks kuu aastas Eesti tööandja juures Eestis. Sellisel juhul on vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele nr 883/2004 sotsiaalsüsteemide kooskõlastamise kohta tegemist töötajaga, kes töötab korraga mitmes Euroopa Majanduspiirkonna riigis.

Määruse nr 883/2004 põhireegel ütleb, et kui oluline osa tööst (vähemalt 25%) tehakse töötaja elukohariigis, siis kohaldatakse sellise töötaja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes