01.10.2021 Reede

Tagasimakstav käibemaksusumma ja selle deklareerimine Esile tõstetud

2016. aastal soetati kapitaliliisingu alusel sõiduk firma nimele. 2021. aastal esitati aga liisingufirmale loovutusavaldus. Liisingufirma esitas käibemaksu kreeditarve. Kuidas kajastada sel juhul käibemaks ja millises suuruses on seda vaja deklareerida (firma on käibemaksukohustuslane)? 2016. aastal oli deklareeritud 50 protsendi ulatuses käibemaksu.

Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Foto: erakogu

Vastab Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist:

Kui sõiduauto kapitalirendile võtmisel arvati sisendkäibemaks maha 50 protsendi ulatuses, nüüd kapitalirendileping lõpetatakse ennetähtaegselt ja sõiduauto antakse liisingufirmale tagasi ning liisingufirma teeb kreeditarve tasumata väljaostumaksete ja nendelt arvutatud käibemaksu kohta, siis peab liisinguvõtja tagasi maksma 50 protsenti kreeditarvel näidatud käibemaksusummast kreeditarve esitamise kuu käibedeklaratsioonis. Tagasimakstav käibemaksusumma näidatakse sellisel juhul käibedeklaratsiooni lahtris 5 miinusmärgiga,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!