29.03.2021 Esmaspäev

Sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus Esile tõstetud

Kas tohib käibemaksu tagasi küsida müügipakkumise alusel, kus on täidetud kõik vajalik nõuded nagu müügiarvelgi? Müügipakkumise kuupäev ja tasumine veebruaris, kaup saabub märtsis. 

Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics
Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Käibemaksuseaduse (KMS) § 31 lõiked 8 ja 9 sätestavad, et maksukohustuslasel tekib sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus siis, kui mahaarvatava käibemaksu osas tekib müüjal maksukohustus. Tulenevalt sellest tekib ostjal sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus perioodis, mil müüjal tekkis käive ehk kui müüja sai tehingu eest makse vastavalt KMS § 11 lõike 1 punktile 2.

Selle tingimuse täitumisel tuleb ostjal silmas pidada, et müüja poolt oleks esitatud KMS §-s 37 nõuetele vastav dokument, milles on märgitud andmed müüja isiku ja kauba või teenuse kohta, kuna olulise vormivea olemasolu müügidokumendil välistab sisendkäibemaksu mahaarvamise.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes