06.11.2020 Reede

Kus ja kuidas võtta end välismaa käibekohuslaseks? Esile tõstetud

Kui näiteks Eesti firma (käibemaksukohuslane) pakub laevade remondi ja hoolduse teenuseid Prantsusmaa firmale (käibemaksukohuslane) ja töö on Prantsusmaal, siis see teenus on 0%-ga maksustatav. Kas mingist hetkest on Eesti firmal ka kohustus ennast Prantsumaal käibemaksukohuslaseks võtta? Näiteks kui projekti pikkus kohapeal on üle 9 kuu. Kust saada täpsemat infot, kus ja kuidas ennast Prantsusmaal käibemaksukohuslaseks võtta? Milliseid täiendavaid kohustusi see ettevõttele kaasa toob? Kas Prantsusmaal kohaldub ettevõtte kasumi maks?

Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG  Baltics
Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Prantsusmaal tekkiv registreerimis- ja maksukohustus sõltub eelkõige kohalikest maksuseadustest. Sealjuures võib lisaks käibemaksukohustuslaseks registreerimisele tekkida kohustus registreerida Eesti ettevõttel ka püsiv tegevuskoht Prantsusmaal.

Välisriigis  tekkivate registreerimiskohustuste ja maksukohustuste osas soovitame konsulteerida välisriigi maksuhalduriga või pöörduda maksunõustajate poole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!