03.10.2022 Esmaspäev

Käibemaksukohuslane teises riigis Esile tõstetud

Eesti ettevõttel, kellel ei ole Eestis käibemaksunumbrit, on number saadud teises Euroopa riigis. Kas seda saab kasutada Euroopa-sisesteks tehinguteks, Eesti-sisesteks tehinguteks? Millises riigis tuleks käive deklareerida?

Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD
Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD Foto: erakogu

Vastab Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD:

Eestis käibemaksukohuslasena registreerimise kohustus tuleneb siis kui isik teeb käibemaksuseaduse § 1 lõike 1 punktides 1 ja 3 nimetatud tehinguid maksustatava käibega üle 40 000 eurot kalendriaasta algusest arvates.

Samas võib ettevõte ennast vabatahlikult registreerida käibemaksukohuslaseks. Kui Eesti ettevõte on registreeritud teises liikmesriigis käibemaksukohuslasena, siis kohustub ta kindlasti deklaratsioonid ka seal...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!