25.05.2020 Esmaspäev

Kulude hüvitamine - dokumendiga või ilma? Esile tõstetud

Minu töölepingus on kirjas, et väljaspool kontorit töötamise ja liiklemisega seotud kulud hüvitatakse täiendavalt. Samuti see, et tööandja kohustub töötajale kompenseerima isikliku telefoni kasutamise kulud 20 eurot kuus. Esialgu oligi see nii mõeldud, et lisaks palgale makstakse 20 eurot ilma kuluaruandeta, aga siis ütles raamatupidaja, et on vaja kuludokumenti ka. Minu küsimus on, kas siis on vaja esitada iga kuu kuluaruanne.

Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid
Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid Foto: erakogu

Vastab Aule Kindsigo, maksunõustaja, Kindsigo Konsultatsioonid

Töötajale saab tööandja heaks tehtud kulutused hüvitada ainult kuludokumendi alusel.

Sätestatud on see tulumaksuseaduses § 12 lg 3 - Füüsilise isiku tulu ei ole teise isiku kasuks tehtud dokumendiga tõendatud kulu hüvitis, riigi või kohaliku omavalitsuse üksuse makstud või kohtu väljamõistetud mittevaralise kahju hüvitis ega otsese varalise kahju hüvitis, välja arvatud hüvitis, mida makstakse seoses ettevõtlusega. Käesolevat lõiget ei kohaldata hüvitistele, mille maksustamisele on kehtestatud eraldi tingimused ja piirmäärad.

Tööandja ja töötaja lepivad kokku, kas ja millises ulatuses töötaja poolt tehtud kulutused tööandja poolt hüvitatakse. Kord kuus esitab töötaja aruande ja kuludokumendid, millele on märgitud hüvitamise määr.

Ilma kuludokumentideta kulude hüvitamine maksustatakse analoogselt töötasuga ning arvestusega, et väljamakstud on netosumma.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes