15.09.2021 Kolmapäev

Kulud välismaisele artistile Esile tõstetud

Ettevõtte juubeliürituseks plaanitakse kutsuda välismaine artist, kelle soovi kohaselt peab ettevõte tasuma ka lennupiletite ning majutuse kulud. Kas ettevõte saab arvestada neid kui ettevõtlusega seotud kulusid ja kas ettevõte tohib müüa ürituse pileteid, et kulusid katta?

Tõnis Jakob, juhtiv maksuspetsialist, Marisett
Tõnis Jakob, juhtiv maksuspetsialist, Marisett Foto: erakogu

Vastab Tõnis Jakob, juhtiv maksukonsultant, Marisett:

Kui tegemist on ühekordse, juhuslikku laadi üritusega, siis ei peaks etendusasutuste seadus rakenduma. Kui üritusel osalejad peavad tasuma osavõtu eest ja tulu katab kulud, siis oleks tegemist ärilise eesmärgiga üritusega ning kontserdi kulud oleks ettevõtlusega seotud kulud. Kui üritusel osalejad osavõtu eest tasuma ei pea, siis on tegemist kahe eraldi kuluga: külaliste osa on vastuvõtukulu ning oma töötajate osa on erisoodustus.

Välismaise artisti tasu võib olla nii rahaline kui ka mitterahaline, kuid artistile makstavalt brutotasult tuleb kinni pidada 10% tulumaksu.

Kui välisartisti tasu hulka ei loeta tema...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!