30.11.2021 Teisipäev

Kulu kingitustele Esile tõstetud

Ettevõte tellis ettevõtte juubeli raames kingitusteks meened – käsitööna valmistatud vaasid, millele on graveeritud ettevõtte logo. Ühe vaasi hind on 150 eurot. Kas tehtud kulu kuulub maksustamisele, kui vaasid kingitakse oma töötajatele ja koostööpartneritele? Ettevõtte hinnangul on kingituse eesmärk tunnustada pikaajalist tegutsemist ja teha endale reklaami.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta:

Tulumaksuseaduse § 48 lõike 4 punkt 7 kohaselt on tööandja poolt töötajale seoses töösuhtega asja tasuta üleandmine (ehk sisuliselt kinkimine) käsitletav erisoodustusena, mis kuulub maksustamisele tulumaksuga). Samuti tuleb erisoodustuselt tasuda sotsiaalmaks vastavalt sotsiaalmaksuseaduse § 2 lõike 1 punktile 7.

Sama seaduse § 49 lõike 1 esimese lause järgi tuleb Eesti residendist äriühingul üldjuhul maksta tulumaksu ka tehtud kingituselt, kui tegemist ei ole tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!