11.10.2021 Esmaspäev

Kuidas deklareerida sõiduki ostu Esile tõstetud

Eesti firmal on tegevus Soomes, aga see ei ole püsiv tegevuskoht. Eesti firma ostab Soomest oma Soome tegevuse jaoks sõiduauto, mida ei tooda Eestisse ja mis jääb Soome registrisse. Autot kasutatakse 100% ettevõtluses. Kas Eesti firma võib sellisel juhul deklareerida sõiduki ostu kui EU ostu?

Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics
Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Kui ostetakse kaup, mida riigist välja ei toimetata, siis tavapäraselt on see maksustatud selle riigi käibemaksuga, kus riigis tehing toimus. Praegusel juhul Soome käibemaksuga.

Käibemaksuseaduse (KMS) § 8 lõike 1 järgi loetakse ühendusesiseseks soetuseks kauba soetamist teise liikmesriigi maksukohustuslaselt koos selle toimetamisega teisest liikmesriigist Eestisse ning uue transpordivahendi soetamist teise liikmesriigi isikult koos selle toimetamisega teisest liikmesriigist Eestisse. Sama paragrahvi lõike 2 järgi on ühendusesisene soetus veel ettevõtluses kasutatava kauba toimetamine teisest...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!