25.05.2018 Reede

Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused ja elatis? Esile tõstetud

Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka ühe lapsevanema poolt teise vanema pangaarvele üle kantud elatis, kui elatise ülekandja töötasult on juba kinni peetud kõik maksud? Kas tulumaksuga maksustatava tulu hulka arvatakse ka lastetoetused?
Kristjan Lund, maksunõustaja
Kristjan Lund, maksunõustaja Foto: KPMG Baltics

Vastab Kristjan Lund, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Residendist füüsilise isiku tulu maksustamist reguleerib tulumaksuseaduse (edaspidi – TuMS) 3. peatükk. TuMS i § 12 lõikes 1 on esitatud mitteammendav loetelu tululiikidest, mis maksustatakse tulumaksuga. Sama lõike punkti 7 kohaselt on üheks selliseks tululiigiks pensionid, stipendiumid, toetused, preemiad ja hasartmänguvõidud (TuMS i § 19).

Samas on TuMS i § 19 lõikes 3 sätestatud hulk erandeid, mida tuleb arvestada tulumaksuga maksustamisel. Sama lõike punktide 3 ja 11 kohaselt ei maksustata tulumaksuga:

  • elatist ega perehüvitiste seaduse alusel saadud elatisabi;
  • seaduses või valla- või linnavolikogu määruses sätestatud toetust (nt lapsetoetus).

Seega ei kuulu teiselt vanemalt saadud elatis ega ka riigi poolt makstav lapsetoetus isiku maksustatava tulu hulka ning neid ei võeta arvesse ka tulumaksuvaba miinimumi arvutamisel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!