20.04.2021 Teisipäev

Kas see on maksuvaba käive? Esile tõstetud

Eesti ettevõte, käibemaksukohustuslane, andis laenu (eraisikule/ firmale) ja nüüd maksavad nad iga kuu intressi.
Kas see on maksuvaba käive? Kui ettevõttel on 20% müük ja maksuvabakäibe (intressid), kas siis tuleb samuti arvestada käibemaksu proportsiooni? Kui ühel kuul näiteks pole 20% müüki, aga on maksuvaba käive, kas siis ei tohi käibemaksu tagasi küsida? Või kui ühel kuul on 20% müük väiksem kui maksuvaba käive, kuidas siis proportsiooni arvestada? Kas peab siis laekunud intressid kajastama müügitulu all, mitte intresside tulu all? Siis tuleb ju majandusaasta aruandes leida sobib EMTAK laekunud intressidele? Ettevõtte põhitegevus ei ole laenu andmine.
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist
Ain Ulmre, Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist Foto: erakogu

Vastab Ain Ulmre,  Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna peaspetsialist:

Alustan sellest, et käibemaksuseaduse § 32 rakendamisel (see tähendab, maksustatava käibe ja kogu käibe suhte arvutamisel) ei võeta muuhulgas arvesse ka juhuslikku käibemaksuseaduse § 16 lõikes 21 loetletud...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes