09.04.2021 Reede

Kas peab deklareerima KMD-s terve tehingu summa või mitte? Esile tõstetud

Firma otsib inimesi (firmasid), kes on nõus müüma/ostma maatulundusmaad. Kui müüja leitud ja ostja ka, siis lähevad nad notari juurde ja teostavad tehingu korraga. Notari lepingus on kirjas, et müüja müüb ja meie firma ostab X summa eest. Sama lepingu punktis 2 on kirjas, et meie firma müüb ja ostja 2 ostab X1 summa eest. Meie firma saab selle lepingu alusel vahe arveldusarvele, sest lõplik ostja kannab raha müüjale. Meie firma peab deklareerima KMD-s terve tehingu summa maksuvaba käibe all. Kas nii on õige? Meie firma juht soovib siis, kui 2021. majandusaasta lõpeb, vabatahtlikult kontrollida (tellida ülevaatuse), seepärast küsin, kas see tehing on audiitori jaoks õiglane.

Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics
Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltic:

Selleks, et vastata teie küsimusele, kas peate deklareerima KMD-s terve tehingu summa või mitte, on vajalik aru saada, kas tegu võib olla vahendamisteenusega käibemaksuseaduse (KMS) § 2 lõike 11 mõistes. Kui tegemist...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes