TRK 1140x140 ee gif
01.02.2017 Kolmapäev

Kas firma võib Saksamaal maksuvabalt rentida korteri?

Häli Jürimäe, vandeadvokaat
Häli Jürimäe, vandeadvokaat

Ettevõte lähetab tihti juhatuse liiget tööülesannete täitmiseks Saksamaale. Pidev hotellide broneerimine on ettevõttele väga kulukas. Kas firma saaks Saksamaal maksuvabalt rentida korterit ja maksta üüri ettemaksuna?

Vastab Häli Jürimäe, vandeadvokaat, LEADELL Pilv Advokaadibüroo:

Käibemaksuseaduse (edaspidi – KMS) §-s 16 on sätestatud käibemaksust vabastatud teenuste ja kauba käive. Säte hõlmab ka väljaspool Eestit tekkiva teenuse käivet. KMS-i § 10 lg 4 järgi ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust.

KMS-i § 16 lg 2 p 2 järgi ei maksustata käibemaksuga teenuste käivet, milleks on kinnisasja või selle osa üürile, rendile või kasutusvaldusse andmine. Maksuvabastust ei kohaldata majutusteenuse osutamisele ning sõidukite parkimismaja või -koha, statsionaarselt paigaldatud seadme või masina või seifi üürile, rendile või kasutusvaldusse andmisele.

Võlaõigusseaduse § 272 lg 4 p 1 järgi ei kohaldata elu- ja äriruumide üürimise kohta sätestatut majutusettevõtte ruumide ning puhkamiseks mõeldud ruumide üürilepingutele tähtajaga mitte üle kolme kuu, samuti muude ruumide ajutiseks kasutamiseks sõlmitud üürilepingutele.

KMS-i § 16 sätestatu tuleneb käibemaksudirektiivist.

Käibemaksudirektiivi (direktiivi 2006/112/EÜ) artikli 135 lg 1 (l) järgi on liikmeriikidel kohustus vabastada käibemaksust kinnisasja rendile- ja üürileandmine. Sama artikli lg 2 järgi ei kohaldu maksuvabastus majutusele hotellisektoris või sama ülesandega sektorites, ruumide ja maatükkide rendileandmisele sõidukite parkimiseks.

Seega peab eeltoodud maksuvabastus kehtima ka Saksamaal. Eesti äriühingul on võimalik Saksamaal maksuvabalt rentida korterit, mida kasutatakse küsimuses kirjeldatu kohaselt töölähetuseks ehk ettevõtluse eesmärgil.

2 mmentaari

  • Kommentaari link Reede, 08 Detsember 2017 14:50 lisas Joosep

    Kas tekib erisoodustusmaksu oht?

  • Kommentaari link Teisipäev, 07 Veebruar 2017 14:27 lisas Olle

    Väga segane seletus, midagi ei saa aru, tädi peaks vahelduseks ilukirjandust vist lugema. Raamatupidamisuudised võiks kah mingit sorti tsensuuri kasutada es sedasorti segane tekst lugejate aega ei raiskaks.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes