30.03.2022 Kolmapäev

Riigipea kuulutas välja Ukraina heaks tehtud annetuste maksuvabastuse

President Alar Karis andis heakskiidu maksukorralduse seaduse ja tulumaksuseaduse muudatustele, millega võimaldatakse juriidilistel isikutel teha selle aasta lõpuni maksuvabalt annetusi Ukraina heaks seaduses nimetud ühingute kaudu.

Annetuste tulumaksuvabastust puudutav säte jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.
Annetuste tulumaksuvabastust puudutav säte jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval. Foto: pixabay

Seadus näeb ette vabastada alates 24. veebruarist kuni aasta lõpuni tulumaksust residendist juriidiliste isikute annetused ja kingitused, mis on tehtud Ukraina territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse säilitamiseks ning sihtotstarbeliselt humanitaarabi andmiseks ja korraldamiseks, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

Tulumaksust vabastatakse annetused, mis on tehtud üksnes MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo, Ukraina Kultuurikeskuse, Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse, Eesti Punase Risti, Päästeliidu ja Rotary Klubi Tallinn Vanalinn kaudu. Annetuste tulumaksuvabastust puudutav säte jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.

Teiseks nähakse sama seaduse muutmisega ette kohustuslik töövõtuahela ning ehitusplatsil viibitud aja kindlaks määramine ehitussektoris. Seaduse eesmärk on vähendada ümbrikupalga maksmist ja musta tööjõu kasutamist ehitussektoris. Seadus laieneb ehitustöödele, mille eeldatav kestvus on üle 30 tööpäeva ja platsil on vähemalt 20 töötajat või mille eeldatav maht ületab 500 inimtööpäeva. Ehitustööde andmete esitamist puudutav osa seaduses jõustub 1. oktoobrist 2023.

right banner 2024 est konference