01.03.2022 Teisipäev

Käibemaksust tehingus Esile tõstetud

Ostan rasketehnika (traktor-upitaja), mida müüb Soome ettevõte. Tehnika asub Eestis, talle on tehtud ARK hindamisakt, et saaks Eesti registrisse. Kuna Soome firma ei soovi selle küsimusega tegeleda, olen nõus, et maksan traktori eest ise, registreerin ära, ja seejärel liisingufirma Coop annab ta mulle uuesti liisingusse.
Soome ettevõte esitab arve 0% km-ga. Millise direktiivi alusel ta peaks selle mulle müüma, et mina ei peaks lisama käibemaksu seda liisingufirmale müües? Kas igal juhul tuleb lisada käibemaks müües ja ostes selle liisingufirmalt ja selle järel taotlen käibemaksu tagasi?

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Kui Soome ettevõte esitab arve Eesti käibemaksu kohustuslasele 0% määra ja viitega pöördmaksustamisele (reverse charge), on ostjal õigus vastavalt KMS § 3 (4) sisendkäibemaksu summa deklaratsiooni alusel maha arvata (KMS § 29 (1). Seega sellisel soetamisel rahalist väljaminekut käibemaksu tasumiseks ei...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!