07.06.2022 Teisipäev

Catering ja maksustamine Esile tõstetud

Firma tegeleb reklaamklippide valmistamisega Eestis. Selleks kasutatakse statiste ja võttemeeskonda Eestist ja välismaalt. Kuna võttepäevad on pikad ja enamjaolt puudub võtteplatsi läheduses söömise võimalus, tellitakse võtteplatsile catering-teenus töötajate toitlustamiseks. Ettevõte tasub cateringi teenuse eest arve alusel. Kas käibemaksu saab tagasi arvestada? Kas ja kuidas see maksustatakse? Või on see siiski tavapärane otseselt ettevõtlusega seotud kulu? Toitlustamine kulu on projekti eelarvesse sisse arvestatud.

Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW
Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Vadim Donchevski, vandeaudiitor, Crowe DNW:

Küsimusest võib eeldada, et ülalnimetatud töötajad on Eestis registreeritud tööandjaga sõlminud töölepingu või käsunduslepingu või muu võlaõiguslike lepingu, mille alusel füüsilised isikud osutavad teenuseid. Sellisel juhul tuleks tööandja poolt töötajatele igasuguste kaupade ja teenuste tasuta andmist käsitleda TuMS § 48 lg 4  alusel erisoodustusena....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!