04.11.2014 Teisipäev

Kuidas välisfirmale pakutavat teenust arvel kajastada? Esile tõstetud

Eesti firma (käibemaksukohustuslane) osutab programmeerimisteenust Hiina firmale. Kas see on teenus, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti ning käibemaksumäär on 0%? Kui jah, siis mis viide peab arvel täitama?

Vastab Maksu- ja Tolliameti otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist Ain Ulmre:

Ain Ulmre, otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist
Ain Ulmre, otseste ja kaudsete maksude talituse peaspetsialist Foto: Maksu- ja Tolliamet

Programmeerimisteenus Hiina äriühingule on tõesti teenus, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti ja käibemaksumäär on 0%. Kuna Hiina on ühenduseväline riik, siis viidet pöördmaksustamisele arvele ei panda. Saate viidata nullmäära rakendamise alusena Eesti käibemaksuseaduse § 15 lõike 4 punktile 1.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!