06.06.2014 Reede

Kas mitteresidendist aktsionärile tuleb maksta välja lähetuse kulud? Esile tõstetud

Kas mitteresidendist aktsionärile, kes on ka nõukogu liige, tuleb maksta välja lähetuse kulud, kuna ta reisib Eestisse vaid kohustusest osaleda nii aktsionäride üldkoosolekul kui ka nõukogu koosolekutel?

Vastab MTA spetsialist Ester:

Kas mitteresidendist aktsionärile tuleb maksta välja lähetuse kulud?
Kas mitteresidendist aktsionärile tuleb maksta välja lähetuse kulud? Foto: Maksu- ja Tolliamet

Vabariigi Valitsuse määrus nr 110 "Töölähetuste kulude maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord" § 1 sätestab isikud, kellele seda määrust rakendatatakse. Lisaks töölepingu alusel töötavale isikule kohaldatakse seda ka juhtimis- ja kontrollorgani liikmetele.

Seega toimub vormistamine analoogselt töötajatega, kuid maksustamisel juhime tähelepanu asjaolule, et nõukogu liige tuleb välisriigist, siis kulude hüvitamisel ja päevaraha maksmisel tuleb lähtuda tulumaksuseaduse § 13 lg 3 punktist 11.

Täiendavalt soovitame tutvuda meie kodulehel oleva juhendiga "Selgitused erisoodustuste deklaratsiooni TSD lisa 4 täitmise kohta alates 1. jaanuarist 2012" punktiga 3.3.3. Ametilähetus.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!