26.03.2014 Kolmapäev

Kas kütuse tankimise arvetelt tohib arvestada sisendkäibemaksu? Esile tõstetud

Kas tanklast väljastatud tšekkidelt kütuse tankimise kohta, millel on olemas kõik korrektse arve rekvisiidid, tohib sisendkäibemaksu arvestada või mitte? Isegi kui summa ületab 160 eurot?

Vastab MTA spetsialist Kaia:

Kas kütuse tankimise arvetelt tohib arvestada sisendkäibemaksu?
Kas kütuse tankimise arvetelt tohib arvestada sisendkäibemaksu? Foto: MTA

Sisendkäibemaksuna on õigus maha arvata oma maksustatava käibe tarbeks tehtavate kulutuste käibemaks, mahaarvamise aluseks on kauba võõrandajalt või teenuse osutajalt saadud KMS §-s 37 sätestatud nõuetele vastav arve (KMS § 31 lg 1), sh ka tanklast väljastatud arve.

KMS § 37 lõike 9 kohaselt on võimalik väljastada lihtsustatud nõuetele vastavaid arveid, kui arve väljastatakse muuhulgas automaattankla makseterminali jm samalaadsete aparaatide kaudu. See tähendab, et maksukohustuslasel, kes vastava teenuse saab, on sisendkäibemaksu mahaarvamisel võimalik aluseks võtta lihtsustatud arve nõuetele vastav arve. Lihtsustatud arve võib väljastada, kui arvel olev summa ei ületa 160 eurot ilma käibemaksuta.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes