29.06.2016 Kolmapäev

Puhkusetasu arvestamisest

Jana Korobkova, auditijuht
Jana Korobkova, auditijuht

Töölepingu seadus viitab puhkustasu arvestusel keskmise tasu arvestusele. Kas saab tasu arvestada ka muutumatu tasu alusel ehk lepingujärgse töötasu põhjal, kus päevatasu jääb samaks? Kas ettevõttes peab kasutusel olema ainult üks nendest valikutest või võib ka mõlemat kasutada?

Vastab Jana Korobkova, auditijuht, Donoway Eesti:

Määrus „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord“ § 1 lg 11  sätestab, et kui töötaja sai viimase kuue kuu jooksul ainult muutumatu suurusega töötasu, siis puhkusetasu maksmiseks keskmist töötasu ei arvutata ja töötajale makstakse muutumatu suurusega töötasu. Kui selle aja jooksul sai töötaja haigushüvitist või puhkusetasu, mis ei ole töö eest makstavad tasud, siis puhkusetasu maksmisel neid arvesse ei võeta.

Kui lepingujärgne töötasu on fikseeritud kuupalk, siis puhkusetasu arvestuse aluseks on lepingujärgne töötasu.

Määrust § 1 lg 11 rakendatakse siis, kui ettevõttel on töötajad, kelle töötasu suurus on muutumatu.

Juhul kui ettevõttel on ka muutuva töötasu suurusega töötajaid, siis nende puhkusetasu maksmiseks on vaja arvutada keskmine töötasu.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes