17.08.2016 Kolmapäev

Kuidas kajastada vautšeriportaalis müüdud kauba maksumust?

Olesja Timofejeva, auditijuht
Olesja Timofejeva, auditijuht

Mis väärtuses kajastatakse raamatupidamisarvestuses kauba (teenuse) maksumust, kui kauba (teenuse) müük toimub vautšeriportaalis? Üldiselt müüakse neis portaalides kaupu (teenuseid) omahinnast märgatavalt madalama hinnaga. Kui ettevõte on registreeritud käibemaksukohustuslasena, tekib küsimus, kuidas tuleks õigesti kajastada käibe summat ja käibemaksu.

Vastab Olesja Timofejeva, auditijuht, Donoway Eesti:

Raamatupidamisarvestuses kajastatakse müüdud kauba või teenuse tegelikku väärtust. Käibemaksuseaduse § 12 lg 8 järgi ei sisalda maksustatav väärtus ostjale võimaldatavat hinnasoodustust, kui soodustust kohaldatakse kauba müümise või teenuse osutamise ajal ning ärilisel eesmärgil.

Seega, vautšeriportaali kaudu müügi korral kajastatakse ja deklareeritakse nimetatud tingimuste täitmisel tegelik (hinnasoodustust sisaldav) kauba või teenuse väärtus.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes