02.03.2016 Kolmapäev

Kas kommunaalkulud saab üüritulust maha arvata?

Kas juhul, kui eraisik annab pikaajalisele üürile eluruumi, on võimalik kommunaalkulud üüritulust maha arvata? Kuidas see kajastub tuludeklaratsioonis?

Olesja Timofejeva, auditijuht
Olesja Timofejeva, auditijuht Foto: Donoway Eesti

Vastab Olesja Timofejeva, auditijuht, Donoway Eesti:

Tulumaksuseaduse § 16 järgi maksustatakse tulumaksuga tulu kinnis- või vallasvara või selle osa üürile või rendile andmisest. Kommunaalkulud maksab üürnik tavaliselt eraldi kolmandate osapoolte esitatud arvete alusel ja ei ole üürileandja tulu.

Ainult füüsilisest isikust ettevõtja saab üüritulust kulutusi maha arvata. See põhimõte tuleneb tulumaksuseaduse § 14 lõikest 5.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!