Majandus ja äri
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles 18. juulil, et USA jõupingutused lõhestada kaubandusküsimustes Euroopa Liitu on asjatud.
Junckeri kava raames on Euroopa majandusse investeeritud 335 miljardit eurot, millest Eestisse 803 miljonit eurot; võrdluses riigi SKP-ga on Eesti investeeringute mahu poolest teisel kohal.
Kolmapäev, 18 Juuli 2018 12:40

Eesti inflatsioon oli juunis euroala kiireim

Euroala aastane inflatsioon kiirenes juunis 2 protsendini mai 1,9 protsendilt; kiireim aastane inflatsioon registreeriti Eestis, kus see oli 3,9 protsenti.
Balti riigid sõlmisid 13. juulil leppe Euroopa Komisjonilt 110 miljoni toetuseuro saamiseks Rail Balticu ehitamise toetamiseks; enamus järjekorras kolmandast rahaeraldusest läheb Leedule.
Sellest, millele tähelepanu pöörata, kui Teie ees on koostööpartneri finantsandmed ja Te soovite omal käel saada kiire pildi ettevõtte käekäigust, annab ülevaate Creditinfo.
Riigikogu võttis 4. aprillil 2018 vastu käibemaksuseaduse (KMS) muutmise seaduse, mis jõustub kahes osas: osaliselt 1. mai 2018 ja osaliselt 1. oktoober 2018. Oktoobris jõustuvad muudatused puudutavad kinnisasja käibemaksuga maksustamist.
Kui veebruaris kahlustas finantsinspektsioon (FI) Danske panga Eesti filiaali inspektsiooni eksitamises, siis FI juhi sõnul saadi pangalt usutavaid vastuseid; siiski on amet valmis panga vastu menetlust taaselustama, kirjutab Eesti Päevaleht.
Kolmapäev, 18 Juuli 2018 09:16

E-residentsus

E-residendi digitaalne isikutunnistus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele.

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes