25.11.2020 Kolmapäev

Virtuaalvääringu teenuste pakkumine Eestis

Eestil on infotehnoloogia valdkonnas teatavasti suurepärane maine, sest meil kasutatakse laialdaselt erinevaid e-teenuseid ning riik üldiselt soosib innovaatiliste rakenduste juurutamist. Internetistunud lahendusteta ei kujutaks tänapäeva Eestit enam ettegi. See kõik võimaldab riigiga suhelda mugavamalt ja teha seda distantsilt. Lisaks sellele, et ettevõtluskeskkond asub internetis, on meie riigi puhul atraktiivne ka reinvesteeritud tulu mittemaksustamise põhimõte ning valdav võimalus oma asju ajada nii vene kui ka inglise keeles. Nendel põhjustel on meil võrreldes teiste riikidega mõistetav konkurentsieelis.

Urmas Pai, rahapesu andmebüroo järelevalvetalituse juht
Urmas Pai, rahapesu andmebüroo järelevalvetalituse juht Foto: erakogu

Rahakotist rahakotti

Suhteliselt uue nähtusena on maailmas hakanud levima plokiahelatehnoloogial põhinevad niinimetatud coin’id ja token’id. Jättes kõrvale nende loomise ja ülekandmise täpse tehnoloogilise kirjelduse, siis üldise arusaamana on tegu matemaatilistel-krüptograafilistel tehetel baseeruvate väärtuste ülekandmise või...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes