24.11.2021 Kolmapäev

Uus äriregistri seadus

Kuivõrd praktikas on erinevate juriidiliste isikute registriregulatsioonid tekitanud tihti segadust, pakutakse lahendust uue seaduse näol.

Lada Riisna, vandeadvokaat, Brigitta Jõgi, jurist, advokaadibüroo Cuesta
Lada Riisna, vandeadvokaat, Brigitta Jõgi, jurist, advokaadibüroo Cuesta Foto: erakogu

Eelkõige ei saada praegu aru mitmesuguste kannete õiguslikest tähendustest. Samuti reguleeritakse registreid eri õigusaktidega ning seetõttu on ka seaduste ja määruste koostoimet keeruline mõista.

Lahendusena justiitsministeerium on välja töötanud ühinguõiguse revisjoni töörühma esitatud ettepanekul äriregistri seaduse eelnõu, mille käigus muudetakse ka muid seadusi, peamiselt äriseadustikku , ning milles koondatakse kogu registrimenetlus kokku ühte seadusesse. Selle tulemusel ühtlustub kogu registrimenetlust reguleeriv seadusandlus. Hetkel on eelnõu saadetud kooskõlastamiseks ministeeriumidele ning selle jõustumine on planeeritud kolmes etapis: alates 2023. aasta jaanuarist kuni 2024. aasta märtsini. Lisaks registrimenetlusele on oodata muudatusi ka muudes ühinguõiguslikes küsimustes: eelkõige...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!