21.12.2021 Teisipäev

Üüri maksustamise eripärad

Teatud perioodil aasta sees muutub eluruumi üürile andmine väga aktiivseks ja seetõttu ka üüritulu maksustamisega seotud küsimused oluliseks.

Tõnis Jakob, juhtiv maksuspetsialist, Marisett
Tõnis Jakob, juhtiv maksuspetsialist, Marisett Foto: erakogu

Võlaõiguses eristatakse kaheksa eri kasutuslepingu liiki, millest kaks esimest on üürileping ja rendileping. Eluruumi üüri puhul on reeglid rangemad ja eelkõige üürniku kahjuks kõrvalekalduv kokkulepe on tühine.

Võlaõigusseaduse § 271 sätestab, et üürilepinguga kohustub üks isik (üürileandja) andma teisele isikule (üürnikule) kasutamiseks asja ja üürnik kohustub maksma üürileandjale selle eest tasu (üüri). Seaduse § 272 järgi on eluruum elamu või korter, mis on kasutatav alaliseks elamiseks, äriruum aga majandus- või kutsetegevuses kasutatav ruum.

Kinnisasja üürimise kohta sätestatut kohaldatakse ka elu- ja äriruumide üürimisele, kui seadusest ei tulene teisiti. Elu- ja äriruumide üürilepingu kohta käiv kehtib ka asjade kohta, mille üürileandja koos ruumidega üürniku...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!