18.04.2022 Esmaspäev

Ukraina heaks annetamise maksuaspektid

Venemaa sõjategevus Ukraina vastu, mis algas 24. veebruaril 2022, mõjus šokina suuremale osale maailmale. Järgnenud sõjakoledused, inimkannatused ja miljonid põgenikud, kelledest nüüdseks on juba kümned tuhanded Eestisse jõudnud, tekitasid siinsetes inimestes ja ettevõtjates laialdase soovi Ukraina riiki ja selle elanikke aidata.

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Selle tarvis on käivitatud rohkesti kampaaniaid ning osad mittetulundusühingud on just sellele tegevusele spetsialiseerunud. Artiklis antakse ülevaade sellest, millised on maksuõiguslikud aspektid, kui eraisikud või erinevad ühingud teevad annetusi Ukraina ja tema rahva abistamiseks sellel traagilisel ajal.

Juriidiliste isikute annetused on maksuvabad teatud tingimustel

Tulumaksuseaduse (TuMS) § 49 lõike 1 kohaselt residendist juriidiline isik, välja arvatud § 11 lõikes 1 nimetatud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja (tulumaksusoodustusega ühingute nimekiri)...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!