24.05.2019 Reede

Tugeva tööstuseta ei ole riik edukas

Kiire ning tihti traditsioonilisi mudeleid lõhkuv areng on majanduse seisukohalt äärmiselt tähtis ning paratamatult käivad sellega kaasas nii ärimudelite kui ka tööturu muutused.
 Mait Palts, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor
Mait Palts, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Foto: erakogu

Kaks suur õmblusettevõtet andsid märtsis teada, et lõpetavad Eestis tootmise. Ühtekokku koondatakse ligi 400 töötajat, kellest loodetavasti enamikul õnnestub tööturul leida uus töökoht. See ei ole kerge, kuid tööjõupuuduse tingimustes on see siiski vähemalt teoreetiliselt lihtsam kui majanduskriisi ajal. Kahtlemata on tootmise kadumine Eestist suur löök nii emotsionaalselt kui majanduslikult, kuid alternatiivid oleks kaubamärgid tõenäoliselt täielikult kaotanud. Aga kuidas läheb meie tööstusel tervikuna ja kas võime lähitulevikus näha ka teisi suuri lahkujaid?

Tööstus on suurim majandussektor

Tööstuses on praegu ligi 133 000 töötajat (peaaegu kolmandik erasektori töötajatest) ning töötlev tööstus moodustab 15,4% sisemajanduse kogutoodangust...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!